Destek Hattımız

Anne Sütünün Bebeğe Faydaları

Mucizevi formülüne göz attığınızda anne sütünün neden bu kadar önemli olduğunu göreceksinizAnne sütü bebeğinizi yalnızca çocukluk döneminde korumakla kalmaz aynı zamanda yetişkinliğe de hazırlayıcı zengin bir besin kaynağıdır. Anne sütünün yararları şu şekilde sıralanabilir:

  1. Her annenin sütü kendi bebeğine özgüdür. 1 aylık bebeğe sahip anneyle, 6 aylık bir bebeğe sahip annenin sütleri arasında besin değerleri olarak farklılıklar vardır. Diğer bir deyişle, vücudunuz bebeğinize en uygun sütü üretmektedir.
  2. Sindirimi çok kolay olan bir besindir ve sütünüz, bebeğinizin ihtiyacı olan vitamin ve minerallere yeterli miktarda sahiptir. Kolay sindirimi sayesinde mineraller ve vitaminler kolaylıkla emilebilir. Bebeğiniz fazla mineral ve vitamin almadığı için böbrek gibi organlarına fazla yük binmemiş olur.
  3. Anne sütünün içeriğinde bebeğinizi mikroplardan koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren maddeler bulunur. Bu nedenle anne sütü alan bebeklerde bağırsak enfeksiyonlarına ya da üst solunum yolu enfeksiyonlarına çok daha az rastlanır.
  4. Anne sütü ile beslenen bebeklerde karın ağrısı ve kabızlık gibi sorunlarla çok az karşılaşılır. Ayrıca mikroorganizmaların oluşmasını engelleyerek bebeğinizin ishal olmasının da önüne geçer.
  5. İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde antibiyotik kullanımı gerektiren hastalıkları azaltır.
  6. Emzirme sırasında sıcaklığı her zaman bebeğiniz için ideal ısıdadır bu nedenle pratik bir besin kaynağıdır.
  7. Çocukluk ya da yetişkinlikte oluşabilecek astım, obezite, diyabet gibi bazı kronik rahatsızlıkların oluşma riskini azaltır.
  8. Bebeğinizin organlarının sağlıklı bir şekilde gelişmesine olanak verir. Ayrıca kemik, çene ve diş gelişimde de önemli rolü vardır.
  9. Bebeğinizin ruhsal, bedensel ve zekâ gelişimine yardımcı olur. Dikkat azlığı sendromu, ilgisizlik gibi olgularda, anne sütü önem kazanır.
  10.  Alerjiye karşı koruyucudur ve bebeğinizi pişikten korur.

#
© 2020 - Tüm Hakları Saklıdır -